Zastupitelé středočeského kraje požádali o mimořádné jednání Výboru, který může vyjmout Čapí hnízdo ze seznamu projektů podpořených EU

Opoziční středočeský zastupitel Jan Jakob (TOP 09) sehnal dostatek podpisů kolegů ze zastupitelstva a písemně požádali ředitele Regionální rady Střední Čechy Kamila Muniu ke svolání Výboru Regionální rady na 15. ledna.

Starosta Roztok u Prahy a středočeský zastupitel Jan Jakob (TOP 09) sehnal podpisy dalších krajských zastupitelů a získal tak dostatečný počet hlasů pro žádost na svolání mimořádného jednání Výboru regionální rady ROP střední Čechy. Ta v předcházejícím volebním období rozhodla o přidělení dotace projektu Čapí hnízdo a podle interpretace Ministerstva financí ČR může právě jen ona rozhodnout o „vyjmutí“ projektu z množiny, která byla podpořena penězi z EU. Podrobně jsme informovali včera v textu Zastupitel Jakob bude usilovat o mimořádné jednání Výboru, který může vyjmout…

Včera jsme informovali o tom, že předsedkyně Výboru a středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) přislíbila dřívější jednání výboru, než bylo původně naplánováno na 29. ledna. „Ačkoliv hejtmanka přislíbila Výbor Regionální rady, který se má zabývat vyjmutím Čapího hnízda z evropského financování, svolat, jistota je jistota. Tuto žádost podepsal potřebný počet členů Výboru,“ uvedl na svém facebookovém profilu dnes dopoledne Jakob.

Podle podrobnějších informací jsou dalšími signatáři této žádosti zastupitelé za Jana Poláková a Dan Jiránek z ODS, Věslav Michalík z hnutí STAN, Milan Schweigstill z TOP 09, Ctirad Mikeš a Petr Štěpánek (STAN). Jakob předpokládá, že by se mohli přidat ještě někteří zastupitelé právě tohoto hnutí.

 

Jiří Reichl