Rekonstrukce vsetínského nádraží by měla začít v roce 2020

Bývalá budova ČSOB ve Vsetíně, která bude zbourána. Na jejím místě vyroste polyfunkční dům a podzemní garáže. foto: google streetview

Rekonstrukce vsetínského vlakového nádraží by měla začít v roce 2020. Investice si vyžádá asi dvě miliardy korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chce příští rok mít hotové stavební povolení a vybrat stavební firmu, řekl dnes ředitel Stavební správy východ SŽDC Miroslav Bocák.

Hotová je již dokumentace pro územní rozhodnutí. „Centrální komise ministerstva dopravy schválila zpracování dalších stupňů dokumentací a následnou realizaci,“ uvedl Bocák.

Počítá se s výstavbou nové výpravní budovy včetně vestibulu, pokladen či sociálního zařízení. Opraví se nástupiště, budou bezbariérová. „Počítáme i se stavbou parkovacího domu s 300 parkovacími místy,“ uvedl Bocák.

Rekonstrukce nádraží souvisí s výstavbou obchodní galerie v přednádražním prostoru, kterou buduje společnost Valatrans. Podrobně jsme o projektu informovali v lednovém textu Vsetín postaví podzemní garáže u nádraží za 61,8 milionu

Radnice se k projektu připojila a staví část podzemního parkoviště. V parkovišti bude k dispozici až 160 parkovacích míst, z toho asi třetinu buduje a financuje město. Zbývající budou společnosti Valatrans. Provoz parkovišť bude společný, budou mít jeden vjezd a výjezd. Do podzemního parkoviště bude ústit podchod propojující vlakové nádraží s prostorem přednádraží a částí Rokytnice.

Multifunkční dům s podzemním parkovištěm by měl být realizován v termínu od druhé poloviny listopadu do prosince 2018 včetně kolaudace s tím, že nejpozdější termín otevření galerie je 15. duben 2019.

Celková hodnota stavby, kterou buduje město Vsetín je 49,8 milionu bez DPH. Na případné vícepráce je vyhrazeno 12 milionů. Stavba by měla být dokončena do půl roku od uzavření smlouvy, konkrétně tedy za 37 týdnů.

SŽDC ve Zlínském kraji chystá také modernizaci a elektrizaci trati z Otrokovic do Vizovic na Zlínsku. Chystá se také rekonstrukce nádraží v Rožnově pod Radhoštěm a Bystřici pod Hostýnem. V plánu je například i rekonstrukce výpravní budovy v Napajedlech na Zlínsku a modernizace budovy v Hulíně na Kroměřížsku.

-čtk-, -chl-