Personální agentura Wincott People „spolkla“ větší konkurenty

Svářeč. Ilustrační foto: www.pixabay.com

 

Největší akvizici na českém trhu pracovních agentur dnes oznámila ostravská agentura Wincott People. Koupila majoritní podíly větších konkurentů Xavax a McRoy a stala se tak dvojkou na českém trhu.

Pracovní agentura Wincott People, specializující se na přidělování kvalifikovaných zaměstnanců i manuálních pracovníků do přibližně pěti stovek firem na území České a Slovenské republiky ke konci roku uzavřela jednání o kapitálovém vstupu do dvou větších konkurentů Xavax a McRoy. Agentura nyní má k dispozici cca 10.000 zaměstnanců, které je připravena do firem poslat.

„Jsme schopni flexibilně dodávat velké množství zaměstnanců a zajistit včasné platby zaměstnancům i státu,“ uvedl Hendrych. Podotkl, že akvizice nebyla nepřátelským převzetím, ale zakladatelé obou firem, v nichž jeho společnost koupila majoritu, budou nadále ve společnosti působit. Cenu akvizice firma nezveřejnila s odkazem na obchodní tajemství.

Vzhledem k tomu, že Wincott dodává hodně zaměstnanců do průmyslových podniků, především z oblasti automotive, zajišťuje také ubytování a dopravu jimi dodávaných agenturních pracovníků Nyní disponuje 6 tisíci lůžky ve 44 ubytovnách. Firma také zajišťuje dopravu ze Slovenska do středních Čech se zastávkami u podniků, kam zaměstnance dodává. Podle personálního ředitele Adriana Suchánka v loňském roce bylo vypraveno cca 100 autobusů a přepraveno asi 6 tisíc zaměstnanců oběma směry. Po akvizici firma zhruba ztrojnásobila kapacitu náboru. „Disponujeme 40 náborovými centry, náborová kapacita se ztrojnásobila, jsme schopni zajistit 4.000 osob za měsíc a reagovat tak na měnící se potřeby našich zákazníků,“ uvedl Suchánek.

Podle Hendrycha bude mít spojení tří firem výhody i pro stávající zaměstnance agentury. „Všem našim zaměstnancům již nyní nabízíme mnohem více příležitostí k uplatnění, které jim bude lépe vyhovovat – např. s ohledem na typ provozu, zemi, vzdálenost od bydliště, pracovní dobu apod.,“ doplňuje Jan Hendrych a dodává: „Našim zákazníkům teď můžeme s téměř 10 000 zaměstnanci pomáhat ještě flexibilněji řešit personální potřeby a optimalizovat tak jejich výkon, a to i v době kritického nedostatku kvalifikovaných, a dokonce i nekvalifikovaných pracovníků. Navíc, jako finančně silný a zkušený partner, přinášíme firmám nejen jistotu do obchodního vztahu, ale i jednodušší operativu při zpracování administrativních kroků souvisejících s přidělováním pracovníků,“  vyjmenovává Jan Hendrych.

Společnost Wincott People má odhadovaný konsolidovaný roční obrat 2,8 mld. Kč (za rok 2016) působí především v rámci České a Slovenské republiky. Poskytuje služby více než pěti stovkám klientů a zaměstnává téměř 10 000 lidí. Byla založena před deseti lety na Slovensku.

Jiří Reichl