Oslavy Harley-Davidson v Praze pokrývá „televize na míru“

Příprava na první vysílání Harley Davidson TV, Foto: Lenka Petruželová/MilujuPrahu.cz

Blížící se oslavy 115. výročí založení značky Harley-Davidson v Praze mají vlastní online televizi. S myšlenkou na její vytvoření přišel před dvěma lety David Černý, který spolu s Eugenem Kuklou stojí za projektem Televize Černá kukla, která také vysílá na sociálních sítích. Černý musel o projektu „eventové televize“ přesvědčit management celosvětové značky v Milwaukee, kde Harley-Davidson sídlí.

Na týden vznikne v éteru sociálních sítí jedna unikátní televize. Jmenuje se TV 115 Harley Davidson a začala vysílat již v neděli večer, kdy fanoušky legendární značky na sociálních sítích lákala do PrahyPrávě do Prahy se totiž začali sjíždět fanoušci legendárních motorek z celého světa na oslavy 115. výročí založení značky, které vyvrcholí od čtvrtka do neděle. V sobotu se bude v centru Prahy konat „spanilá jízda“ na které organizátoři očekávají až 60.000 motorek.

Vlastní eventovou televizi má Harley Davidson na své akci poprvé. Stojí za ní David Černý, který provozuje internetovou Televizi Černá Kukla a také organizuje projekt Miluju Prahu, kam mohou fotografové posílat fotky magického hlavního města a každoročně pak z nich vychází populární kalendář.

„Dali jsme jim několik návrhů, jak se to dá podle nás udělat, a vysvětlili, že v našem pojetí nejsou potřeba velké štáby a spousta lidí okolo. Aby si vedení ověřilo, že jsme schopni takový projekt vytvořit, dělali jsme loni testovací vysílání z freestyle motokrosové show Gladiator Games,“ říká Černý s tím, že zkouška dopadla dobře a vedení motocyklové značky na jeho návrh kývlo.

První vysílání bylo v neděli a to z velice netradičního místa. Vysílali jsme ze Staroměstského jezu nedaleko Novotného lávky, který je starší, než Karlův most. V záběrech jsme nabídli opravdu unikátní pohled na Pražský hrad a Karlův most,“ říká David Černý, který se na místo dostal díky spolupráci s převozníkem pražským Zdeňkem Bergmanem, který stojí za společností Pražské Benátky. Díky jejich spolupráci se do Prahy podařilo letos v květnu zapůjčit benátské válečné lodě, které do té doby neopustily Benátky. I díky tomuto neobvyklému místu televizního natáčení si Černý slibuje velké množství zhlédnutí jejich vysílání.

„Celou naši televizní produkci budeme vysílat přes sociální sítě a profily Harley Davidson. Pokud si vezmeme oficiální facebookový profil značky, tak ten mám 7,7 milionu lajků, čili je docela možné, že budeme vytvářet nejsledovanější videopořad, který kdy vznikl na území České republiky,“ dodává David Černý, který také stojí za fotografickým projektem Miluju Prahu. Od neděle do čtvrtka se bude vysílat jednou denně, v době konání hlavních oslav – od čtvrtka do neděle – pak 3x denně, vysíláním bude provázet Jessica Jones, která pracuje pro Prague TV.

Podívejte se na první vysílání TV 115 Harley Davidson:

115 Event preview live from Prague!

We are LIVE with a view of the Charles Bridge in the centre of Prague! Watch us speak to some of the key people bringing this amazing event together! #HDPrague115 #Prague115

Zveřejnil(a) Harley-Davidson 115th Anniversary Prague dne Neděle 1. červenec 2018

Celé natáčení bude pokryto 9 mobilními telefony a jedním tabletem, ve kterém se skrývá celá režie. „Mobilita, nenáročnost na techniku a snadné odbavení odkuloliv, to jsou trendy moderního televizního vysílání. Navíc samozřejmě online kanály jako facebook či youtube mají potenciál většího diváckého dopadu, než klasická televize, která je omezena regionalitou. Je to samozřejmě trend poslední doby a například Rolling Stones, které budou ve středu hrát v Letňanech, první koncert předposlední tour vysílali také na Youtube a měli mnohamilionové zhlédnutí,“ vysvětluje David Černý, kterého čeká asi nejpernější týden v roce. Podle něj bude z technického hlediska nejnáročnější „odbavení“ vysílání ze spanilé jízdy, která se koná v sobotu. „Tam půjde především o kvalitu signálu, protože pokud zajedeme do míst, kde nebude moc signál, může nám to nadělat problémy,“ poodhaluje David Černý.

Jiří Reichl