Novou místopředsedkyní ÚOHS pro veřejné zakázky je Eva Kubišová. Rafaj jí nahradil odvolaného Chýleho

Eva Kubišová. Od 16. ledna 2018 místopředsedkyně Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zodpovědná za sekci veřejných zakázek. Foto: ÚOHS

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj dnes odvolal z vedení Sekce veřejných zakázek dosavadního místopředsedu ÚOHS Josefa Chýleho a na jeho místo jmenoval Evu Kubišovou.

Petr Rafaj, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže dnes kvůli výhradám k vedení agendy veřejných zakázek odvolal z pozice místopředsedy úřadu Josefa Chýleho. Nahradí jej dlouholetá pracovnice ÚOHS a také bývalá místopředsedkyně pro veřejné zakázky Eva Kubišová.

Podle stručného vyjádření vedení ÚOHS byly důvodem odvolání Chýleho výhrady k vedení agendy veřejných zakázek.

„Nová místopředsedkyně má s právem veřejných zakázek rozsáhlé zkušenosti. Na téže pozici působila již v minulosti a řadu let vedla také odbor druhoinstančního rozhodování o veřejných zakázkách na ÚOHS,“ uvedl předseda Rafaj.

Eva Kubišová je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Na ÚOHS působí od roku 1995 a prošla zde řadou funkcí. Byla tajemnicí rozkladové komise pro oblast hospodářské soutěže, podílela se na založení Odboru dohledu nad zadáváním veřejných zakázek a vykonávala také funkci ředitelky Odboru druhostupňového rozhodování. V letech 2011 až 2015 byla místopředsedkyní ÚOHS pověřenou řízením Sekce veřejných zakázek. Poté byla až do dnešního dne, kdy byla jmenována místopředsedkyní Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pověřenou opět vedením Sekce veřejných zakázek, ředitelkou Kabinetu předsedy Petra Rafaje.

Kristián Chalupa