ČSOB má za první pololetí zisk 9,4 miliardy korun

Vynikající první polovinu roku má za sebou banka ČSOB. Vydělala 9.4 miliardy korun a zaznamenala rekordní prodej hypoték. Vyplývá to z informací banky o jejím hospodaření.

Silná výkonnost podpořena pokračujícím růstem obchodních objemů a vynikající
kvalitou aktiv. Strategická dohoda s Českou poštou posiluje model „bankopojištění“ tedy prodej produktů banky v sítích České pošty. O tom, že bankovní služby na pobočkách pošt bude i nadále poskytovat ČSOB jsme psali v textu Bankovní služby na poštách bude nadále provozovat ČSOB.

„Máme za sebou vynikající první polovinu roku 2017. Zaznamenali jsme rekordní prodeje hypoték,další nárůst objemu firemních úvěrů a dosáhli jsme dobrých výsledků v oblasti finančních trhů. Ještě více jsme se zaměřili na inovace a digitalizaci a přidali do našich aplikací nové funkce s cílemposkytnout to nejlepší pro naše klienty a podpořit jejich zážitky. Jsem rád, že náš model bankopojištění slaví na českém trhu úspěch. Nové strategické partnerství s Českou poštou prodlouží naši již čtvrt století dlouhou vzájemnou spolupráci a umožní nám výrazně rozšířit naši nabídku bankovních a pojistných produktů, rozvíjet síť specializovaných bankovních přepážek ale i dosáhnout významných synergií,“ uvedl John Hollows, generální ředitel ČSOB.

 

 

 

 

 

 

Čistý zisk skupiny za 1. pololetí 2017 vzrostl meziročně o dvanáct procent na 9,4 miliard
korun
 Objem úvěrů vzrostl meziročně o sedm procent na 653 miliard korun*, kvalita úvěrového
portfolia se dále zlepšila
 Objem vkladů se zvýšil na 849 miliard korun*, meziročně o čtrnáct procent více
 Celkový objem aktiv pod správou dosáhl hodnoty 196 miliard korun, což představuje
sedmiprocentní nárůst
 Provozní výnosy vzrostly meziročně o sedm procent na 19,2 miliard korun
 Provozní náklady se meziročně zvýšily o jedno procento na 8,1 miliard korun

Jiří Reichl