ARMEX ENERGY v pololetí zvýšil tržby o třetinu na 642 mil. Kč

Spotřeba elektřiny. Ilustrační foto. zdroj: pixabay.com

Děčínská společnost ARMEX ENERGY, přední dodavatel elektřiny a zemního plynu, v prvním pololetí zvýšil tržby na 642 milionů korun.

Za nárůstem stojí především zvýšení počtu zákazníků. Firma jich od ledna do června podle statistik OTE získala 2200. ARMEX ENERGY tak na konci června dodávala energie více než 35.500 zákazníků. V nárůstu počtu zákazníků se firma roce zařadila mezi deset nejrychleji rostoucích dodavatelů energií. Do konce roku plánuje ARMEX ENERGY získat dalších několik tisíc zákazníků.

„Vyplácí se nám sázka na budování kamenných poboček. Jsme jedni z mála větších dodavatelů energií, kterým roste počet zákazníků. Při každodenním kontaktu se zákazníky zjišťujeme, že kamenné pobočky znamenají pro zákazníky významný prvek důvěry. To se i v prvním pololetí odrazilo na jejich růstu a s tím souvisejícím růstu tržeb,“ uvedl výkonný ředitel ARMEX ENERGY Jan Nesměrák.

Díky budování nových a rozvoji stávajících poboček patří ARMEX ENERGY mezi deset nejrychleji rostoucích firem na trhu s energiemi. V dubnu a v květnu se navíc dostala firma do první pětky v nárůstu nových zákazníků na zemním plynu. V současné době patří ARMEX ENERGY mezi 15 největších dodavatelů energií v Česku.

ARMEX ENERGY má v současné době 26 kamenných poboček, kde se v prvním pololetí firma soustředila na posílení jejich personálu. V prvním pololetí ARMEX ENERGY otevřela nové pobočky v Přerově, Olomouci a Svitavách. „Chceme, aby se naše pobočky staly centry pro lidi, kde si mohou spočítat úspory, koupit výhodně LED žárovky a získat mnoho cenných informací,“ uvedl obchodní ředitel Jan Vávrovec.

ARMEX ENERGY působí na energetickém trhu od roku 2005. Tržby společnosti loni dosáhly úrovně 1,4 miliardy korun. Do konce roku plánuje ARMEX ENERGY získat několik tisíc nových zákazníků. Firma je součástí skupiny ARMEX, jejíž celkový obrat přesahuje 21 miliard korun.

–chl–